dr Monika Żuraw

wspólnik, radca prawny

dr Monika Żuraw

wspólnik, radca prawny

Zajmuje się prawem własności intelektualnej od 20 lat. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze zagranicznych globalnych marek, a także polskich podmiotów. Doradza klientom we wszystkich obszarach związanych z ochroną własności intelektualnej. Jej główną specjalizacją są sprawy sporne, w tym postępowania cywilne i karne, w których za najważniejsze uważa opracowanie właściwej strategii działania.  Z sukcesem prowadzi  trudne negocjacje i mediacje.

Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów,  w tym o międzynarodowym zasięgu, korzystając z relacji, jakie zbudowała z zagranicznymi kancelariami.  Koordynuje, m.in.  projekty polegające na ocenie ryzyk prawnych związanych z wprowadzeniem nowych produktów na rynki zagraniczne. Za najważniejsze w jej praktyce uważa takie cechy jak: odwagę, entuzjazm, a przede wszystkim głębokie zrozumienie potrzeb klienta w konkretnej sprawie.

Zainteresowania naukowe realizuje przygotowując publikacje i prowadząc wykłady. Jest autorką rozprawy doktorskiej, pt. Zakres prawa ochronnego na znak towarowy (treść, naruszenie, wyczerpanie, ograniczenia) i innych publikacji z zakresu własności intelektualnej. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała w 2010 r.

Ceniona przez klientów za strategiczne myślenie, konsekwencje działania i  łatwość komunikacji. Wielokrotnie wyróżniona w rankingu LEGAL 500.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Neofilologii  Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni wykładowca na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Po pracy: najwięcej radości sprawia jej trekking w lesie.

Język: j. angielski  j. francuski

tel.: +48 664 948 372

Publikacje i wydarzenia

Projekt nowej Ustawy – Prawo własności przemysłowej

Projekt nowej Ustawy – Prawo własności przemysłowej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opracowuje projekt nowej ustawy dotyczącej prawa własności przemysłowej. Przyjęcie projektu planowane jest na IV kwartał 2021 r. Jakie zmiany czekają nas w najbliższej przyszłości? W zakresie wzorów użytkowych system...

read more
Czy dźwięk otwieranej puszki może być znakiem towarowym?

Czy dźwięk otwieranej puszki może być znakiem towarowym?

Słuch nie jest raczej pierwszym ze zmysłów jakie przychodzą nam na myśl w związku z żywnością lub napojami. Na pierwszym miejscu będą to z całą pewnością smak oraz węch, a następnie wzrok. Niektóre dźwięki takie jak na przykład odgłos otwieranej puszki z napojem mogą...

read more
Spór o nazwę zespołu ze znakiem powszechnie znanym w tle

Spór o nazwę zespołu ze znakiem powszechnie znanym w tle

Logo zespołu muzycznego może być wiele warte, dlatego zdecydowanie warto je chronić. Pozwala ono na odróżnienie muzyki jednego wykonawcy od innych i może być używane na okładkach płyt, plakatach zapowiadających koncerty czy koszulkach dla fanów. Wyrok Sądu (druga...

read more

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych biur w Warszawie i Gdańsku

Gdańsk

ul. Płowce 11,

80-153 Gdańsk
tel. +48 (58) 716 71 68
fax +48 (58) 526 55 99

Warszawa

ul. Sobieszyńska 35,
00-764 Warszawa
tel. +48 664 948 372
fax +48 (58) 526 55 99

Formularz kontaktowy

10 + 15 =