Joanna Polkowska

adwokat, Counsel

Joanna od ponad 10 lat wspiera klientów w dziedzinie własności intelektualnej. Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii Żuraw i Wspólnicy sp. k. współpracowała z renomowanymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Pracowała też jako IP in-house counsel dla jednego z największych polskich producentów kosmetyków.

Joanna posiada szerokie doświadczenie w pracy dla globalnych i polskich przedsiębiorców działających w zróżnicowanych sektorach, w tym w branżach FMCG, farmaceutycznej, odzieżowej, motoryzacyjnej, sektorze Nowych Technologii, e-commerce oraz w branży zabawkarskiej.

Specjalizuje się w prowadzeniu sporów z zakresu własności intelektualnej oraz nieuczciwej konkurencji. Reprezentowała klientów w wielu złożonych postępowaniach sądowych oraz negocjacjach dotyczących m.in. wykorzystywania renomy cudzego produktu, importu równoległego, naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa czy wprowadzającej w błąd reklamy. Posiada też bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań administracyjnych w dziedzinie własności przemysłowej oraz postępowań arbitrażowych dotyczących nazw domen internetowych. Z sukcesami występowała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w precedensowych sprawach dotyczących udzielania dodatkowych praw ochronnych na produkty lecznicze oraz patentów na wynalazki implementowane komputerowo. Jej praktyka obejmuje też kompleksowe doradztwo w zakresie tworzenia i negocjowania wszelkich umów z elementami IP oraz innych umów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem kontraktów IT oraz projektów outsourcingowych.

W swojej pracy kładzie nacisk na poszukiwanie efektywnych rozwiązań, które jak najszerzej uwzględniają biznesowe potrzeby klientów przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyk prawnych.

Prowadziła wykłady szkoleniowe dla aplikantów w Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych. Jest prelegentem na renomowanych konferencjach branżowych.

.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszej kancelarii

Warszawa

ul. Sobieszyńska 35,
00-764 Warszawa
tel. +48 664 948 372

Formularz kontaktowy

15 + 3 =