dr Monika Żuraw

Radca prawny, Partner Założyciel

dr Monika Żuraw

wspólnik, radca prawny

Zajmuje się prawem własności intelektualnej od 20 lat. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze zagranicznych globalnych marek, a także polskich podmiotów. Doradza klientom we wszystkich obszarach związanych z ochroną własności intelektualnej. Jej główną specjalizacją są sprawy sporne, w tym postępowania cywilne i karne, w których za najważniejsze uważa opracowanie właściwej strategii działania.  Z sukcesem prowadzi  trudne negocjacje i mediacje.

Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów,  w tym o międzynarodowym zasięgu, korzystając z relacji, jakie zbudowała z zagranicznymi kancelariami.  Koordynuje, m.in.  projekty polegające na ocenie ryzyk prawnych związanych z wprowadzeniem nowych produktów na rynki zagraniczne. Za najważniejsze w jej praktyce uważa takie cechy jak: odwagę, entuzjazm, a przede wszystkim głębokie zrozumienie potrzeb klienta w konkretnej sprawie.

Zainteresowania naukowe realizuje przygotowując publikacje i prowadząc wykłady. Jest autorką rozprawy doktorskiej, pt. Zakres prawa ochronnego na znak towarowy (treść, naruszenie, wyczerpanie, ograniczenia) i innych publikacji z zakresu własności intelektualnej. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskała w 2010 r.

Ceniona przez klientów za strategiczne myślenie, konsekwencje działania i  łatwość komunikacji. Wielokrotnie wyróżniona w rankingu LEGAL 500.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Neofilologii  Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni wykładowca na Wydziale Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Po pracy: najwięcej radości sprawia jej trekking w lesie.

Język: j. angielski  j. francuski

tel.: +48 664 948 372

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszej kancelarii

Warszawa

ul. Sobieszyńska 35,
00-764 Warszawa
tel. +48 664 948 372

Formularz kontaktowy

3 + 1 =