AKTUALNOŚCI

Fundusz Ideas Powered for Business SME powraca w 2024 roku oferując dotacje dla SME na ochronę ich praw własności intelektualnej

13.02.2024 | News, PL

Świetne wieści dla małych i średnich przedsiębiorstw w UE! Fundusz Ideas Powered for Business SME powraca w 2024 roku, oferując dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw na ochronę ich praw własności intelektualnej. Zarezerwowano ponad 20 milionów euro na ten cel, a Fundusz będzie aktywny od 22 stycznia 2024 r. do 6 grudnia 2024 r.

 

W ubiegłym roku korzystało z tych dotacji ponad 35 000 przedsiębiorców, w tym wielu naszych klientów. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej możliwości!

Jak co roku, oferujemy bezpłatne webinarium, na którym wyjaśnimy proces składania wniosków. Tegoroczne webinarium odbędzie się 29 lutego 2024 r. Osoby zainteresowane udziałem w webinarze mogą zarejestrować się wysyłając e-mail na adres zuraw.partners@zglegal.pl lub przesłać wiadomość za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie.

 

W 2024 r. po raz kolejny ruszył program Ideas Powered for business SME Fund, który oferuje dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z siedzibą na terenie EU na ochronę ich praw własności intelektualnej. Fundusz będzie działać od 22 stycznia 2024 r. do 6 grudnia 2024 r. Na ten cel przeznaczono ponad 20 milionów euro. W ubiegłym roku z dotacji skorzystało ponad 35.000 przedsiębiorców, w tym wielu naszych klientów.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z dotacji. Jak co roku proponujemy bezpłatny webinar prezentujący zasady ubiegania się o dotację. W tym roku odbędzie się on 29 lutego 2024 r. Chętnych prosimy o wiadomość mejlową na adres zuraw.partners@zglegal.pl lub kontakt w wiadomości za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie.

Jak wynika ze szczegółów zamieszczonych na stronie EUIPO, w kolejnej edycji programu można ubiegać się o zwroty dotyczące:

 

1. Znaków towarowych i wzorów

  • zwrot 75% kosztów za zgłoszenie unijnego i krajowego znaku towarowego lub wzoru;
  • zwrot 50% kosztów podstawowych opłat za zgłoszenie znaku towarowego lub wzoru, opłat za wyznaczenie oraz kolejne wyznaczenie poza UE;

– maksymalna kwota zwrotu to 1 000 EUR;

 

2. Patentów

  • zwrot 75% kosztów za sprawozdanie z badania stanu techniki;
  • zwrot 75% kosztów etapu poprzedzającego przyznanie patentu;
  • zwrot 75% kosztów za zgłoszenie i poszukiwania w przypadku patentów europejskich złożonych w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO);
  • zwrot 50% kosztów prawnych za sporządzenie i złożenie europejskiego wniosku patentowego, w przypadku spełnienia odpowiednich warunków;

– maksymalna kwota zwrotu to 3 500 EUR;

 

3. Wspólnotowego systemu ochrony odmian roślin

  • zwrot 75 % kosztów za zgłoszenie online i badanie na poziomie UE;

– maksymalna kwota zwrotu to 1 500 EUR.

Szczegóły procedury otrzymania dotacji znajdziesz tutaj: https://www.euipo.europa.eu/pl/discover-ip/sme-fund

 

Nie przegap okazji na pozyskanie środków na ochronę swojej własności intelektualnej!

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszej kancelarii

Warszawa

ul. Sobieszyńska 35,
00-764 Warszawa
tel. +48 664 948 372

Formularz kontaktowy

1 + 13 =